Czym są rajstopy „opalone” i jak je nosić?

Czym są rajstopy „opalone” i jak je nosić?

Chciałabyś, by Twoje nogi wydawały się nieco bardziej opalone?

Naturalnym pomysłem, który zapewni natychmiastowy rezultat jest założenie ciemniejszych, opalonych rajstop. Jednak uwaga! Stosując ten trik, łatwo popełnić modową gafę. Podpowiadamy, jak wybierać rajstopy, aby uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem bez efektu kiczu.

Rajstopy opalone, czyli jakie?

Rajstopy opalone to określenie, które stosujemy w stosunku do rajstop w kolorze cielistym lub brązowym, ciemniejszym niż odcień karnacji ich właścicielki. Takie rajstopy dają efekt lekkiego muśnięcia nóg słońcem, co jest pożądane przez panie zwłaszcza w okresie letnim.

Dobieranie ciemniejszych niż odcień skóry rajstop cielistych od dawna jest tematem wielu modowych kontrowersji. Wiele osób uważa taki zabieg za ryzykowny – niewiele trzeba, by nogi w za ciemnych rajstopach prezentowały się nienaturalnie. Nie oznacza to jednak, że „opalanie” nóg za pomocą rajstop jest całkowicie zakazane!

Jak dobrać rajstopy opalone?

Jeśli chciałabyś sprawić wrażenie, ze Twoje nogi są lekko opalone, rajstopy zdecydowanie mogą Ci w tym pomóc. Podczas ich doboru powinnaś być jednak bardzo uważna. Oto elementy, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • Rajstopy cieliste powinny być jak najcieńsze. Cieniutki model zagwarantuje Ci maksymalnie naturalny rezultat. Postaw więc na rajstopy 20, 15, a nawet 5 DEN. Lekkie jak mgiełka będą niemal niewidoczne.
  • Aby poprawić kolor nóg, wybierz rajstopy tylko o jeden ton ciemniejsze od naturalnego odcienia karnacji. Nie staraj się uzyskać brazylijskiego efektu za wszelką cenę! Niestety, nawet najlepsze opalone rajstopy nie zastąpią naturalnej muśniętej słońcem skóry.
  • Istotna jest także temperatura odcienia rajstop. Jeśli masz ciepłą karnację, możesz wybierać modele określone nazwą sand czy golden. Panie o chłodniejszych karnacjach lepiej będą wyglądać w czekoladowych, chłodniejszych odcieniach.
  • Najlepszym wyborem okażą się cieliste rajstopy matowe, pozbawione połysku. Takie modele najwierniej oddają naturalną strukturę skóry.
  • Wybierz model z jak najbardziej wykrojoną częścią majteczkową, zwłaszcza jeśli decydujesz się na włożenie krótkiej sukienki.

Jak nosić ciemniejszy odcień rajstop?

Opalone rajstopy to trafiony dodatek do stylizacji wiosennych i letnich – takich, które mocno eksponują Twoje nogi. Krótka spódniczka i zwiewna sukienka będą wyglądać w ich towarzystwie niezwykle korzystnie. Jeśli chcesz założyć obuwie z odkrytymi palcami, możesz sięgnąć po cieliste rajstopy z wyciętą częścią palcową.

Jak wybrać cieliste rajstopy, które okażą się trwałe?

Cienkie rajstopy opalone mogą być podatne na rozdarcia. Aby ich uniknąć, zakładaj rajstopy delikatnie i powoli, rozwijając je stopniowo od stóp ku górze. Przed tą czynnością warto zdjąć pierścionki i lekko nawilżyć dłonie za pomocą kremu.

Zwróć uwagę także na sam dobór rajstop – tanie modele niewiadomego pochodzenia mogą nie okazać się odpowiednim wyborem. Rajstopy wykonane z solidnej przędzy poliamidowo-elastanowej na pewno okażą się rozciągliwe, miękkie i wygodne.

Pamiętaj o dopasowaniu właściwego rozmiaru rajstop; nie mogą być za małe ani za duże. Kupując swój model, zwróć uwagę na tabelę rozmiarów i porównaj swoje wymiary z zawartymi w niej parametrami.

Jak dbać o cienkie cieliste rajstopy?

Istotna jest także właściwa pielęgnacja cielistych rajstop. Pamiętaj, że należy prać je po każdym użyciu, tak jak inne rodzaje bielizny. Przed włożeniem do pralki umieść rajstopy w ochronnym woreczku z siatki, co zapobiegnie ich plątaniu i niszczeniu. Warto unikać także prania rajstop z ubraniami, które posiadają guziki i zamki błyskawiczne.

Do prania rajstop używaj delikatnych detergentów. Stosuj niską temperaturę prania oraz umiarkowane obroty bębna. Delikatne rajstopy najlepiej suszyć na płasko!

Czemu warto poszukać opalonych rajstop w Lores?

Bogaty wybór cielistych rajstop, w tym te zapewniające efekt opalenizny znajdziesz w butiku internetowym Lores. Oferujemy cieliste rajstopy w wielu odcieniach, co pozwoli Ci dopasować idealny wariant dla Twojej karnacji. Co istotne, nasze rajstopy zaskakują trwałością i miękkością; ich noszenie jest niesamowicie wygodne, dlatego doskonale sprawdzą się nawet podczas bardzo intensywnego dnia.

Czym są rajstopy opalone?

Rajstopy opalone to takie, które dzięki ciemniejszemu odcieniowi dają efekt lekkiej opalenizny. To modele cieliste, ciemniejsze od skóry o 1-2 tony, które można stosować w celu lekkiego podkręcenia kolorytu skóry.

Jak stosować opalone rajstopy?

Opalone rajstopy warto stosować wiosną i latem, wówczas gdy chętnie odsłaniasz swoje nogi. Pamiętaj, by starannie dobrać ich kolor – w przeciwnym wypadku uzyskasz niepożądany sztuczny efekt.

Jak dopasować ciemne rajstopy cieliste?

Idealnie dopasowane opalające rajstopy powinny być o 1 ton ciemniejsze od skóry. Ważna jest także temperatura ich koloru. Nie zapomnij o dopasowaniu rozmiaru, a także wyborze matowego wykończenia, które wygląda podobnie do naturalnej skóry. Idealne cieliste rajstopy na pewno znajdziesz w naszym sklepie!

Bądź z nami na bieżąco:

W czym możemy Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas. Telefony czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Sklep internetowy
+48 606 716 488

{{notification.content}}