Rajstopy przeciwżylakowe – kto powinien je nosić?

Rajstopy przeciwżylakowe – kto powinien je nosić?
26
Lis 2019

Żylaki na nogach to coraz bardziej powszechny problem, dotyczący nie tylko seniorów, ale atakujący również osoby młodsze. Wpływa na to siedzący tryb życia, obciążenia genetyczne, przyjmowane leki osłabiające ściany żył i wiele innych czynników, których tak naprawdę nie można zniwelować. Na szczęście istnieją sposoby na to, by zredukować ryzyko powstania żylaków – w młodym wieku, jak i na starość. Co należy więc robić, by im zapobiec?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest noszenie rajstop uciskowych oraz podkolanówek przeciwżylakowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, mającej za zadanie uciskać całą nogę (najmocniej w okolicach kostki, stopniowo zmniejszając poziom ucisku w kierunku uda). To powoduje, że powiększone naczynia krwionośne (żyły), pod wpływem siły naporu, wracają do swojej normalnej wielkości, a sam przepływ krwi również jest pobudzony. Krew krąży w żyłach tak, jak powinna – a to z kolei wpływa na regulację ciśnienia krwi. Rajstopy przeciwżylakowe i podkolanówki o tej samej roli mają więc wiele zalet – kto powinien się nimi zainteresować? 

Rajstopy uciskowe – profilaktyka żylaków dla osób starszych 

Wraz z wiekiem ściany naczyń krwionośnych ulegają osłabieniu i ścieńczeniu. Płynąca w nich krew uderza w żyły pod ciśnieniem, jeszcze mocniej nadwyrężając ich strukturę. Oznacza to, że osoby starsze są fizjologicznie narażone na żylaki na nogach. Warto im zapobiegać, ponieważ to jeden z wielu problemów zdrowotnych, mogących wpłynąć zarówno na ogólną kondycję seniora, jak i na rozwój innych schorzeń – takich jak miażdżyca czy kłopoty z ciśnieniem.

Podkolanówki przeciwżylakowe czy rajstopy uciskowe będą więc doskonałym pomysłem na prezent dla mamy czy babci – dzięki ich noszeniu poczują zdecydowaną ulgę bólu, a dodatkowo zapomną o uczuciu ciężkości nóg. Rajstopy przeciwżylakowe są dostępne w wielu różnych kolorach, choć zazwyczaj są stosunkowo grube – modele o skutecznym, ściskającym działaniu zaczynają się bowiem od ok. 40 den. W przypadku, gdy dana osoba preferuje spodnie, nie trzeba kupować jej pełnych rajstop – wystarczą wówczas podkolanówki przeciwżylakowe. 

żylaki nóg

Żylaki na nogach to problem, który dotyczy wielu seniorów – właśnie dlatego warto podarować im rajstopy uciskowe niwelujące ból i obrzęki

Żylaki w młodym wieku – kogo najczęściej dotyczą?

Żylaki w młodym wieku są spotykane coraz częściej. Siedzący tryb życia, brak fizjologicznego ruchu (takiego jak spacery, pływanie czy bieganie) oraz zła dieta prowadząca do pojawienia się nadwagi lub otyłości – oto gotowy przepis na osłabienie ścian żył, kłopoty z ciśnieniem krwi czy miażdżycą. To także pośrednie przyczyny powstawania żylaków na nogach, które dotyczą osób w coraz młodszym wieku. 

Niestety, młody wiek wcale nie chroni przed występowaniem żylaków. Wymienione wcześniej czynniki, a także wpływ innych, przejściowych stanów (takich jak ciąża czy niemożność poruszania się – przykładowo, po operacji) sprawiają, że problem żylaków może dotknąć każdego – kobiety i mężczyzn, młodszych i starszych osób. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Oprócz ćwiczeń, właściwej diety i odpowiedniej dawki fizjologicznego ruchu składa się na nią także noszenie rajstop przeciwżylakowych. 

zylaki praca siedząca

Żylaki w młodym wieku mogą dotknąć osoby spędzające wiele czasu w pozycji siedzącej

A czy Wy stosujecie profilaktykę antyżylakową? Jeśli tak, podzielcie się swoimi sposobami na uniknięcie tego problemu w komentarzach!

Podziel się:

W czym możemy Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas. Telefony czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Sklep internetowy
+48 606 716 488

Sprzedaż hurtowa
+48 604 472 579

{{notification.content}}