Hybrydowy pedicure – trwałość na kilka tygodni
Jednym z zabiegów urodowych, który spędza wielu kobietom sen z powiek, jest pedicure, czyli malowanie paznokci u stóp. Ja też nigdy tego nie lubiłam: profesjonalny zabieg pedicure w salonie kosmetycznym to koszt kilkudziesięciu złotych, malowanie paznokci na własną rękę jest męczące, a co najważniejsze: lakier szybko odpryskuje i stopy wyglądają nieestetycznie.
W końcu jednak znalazłam sposób, który sprawia, że paznokcie u stóp wyglądają pięknie przez długi czas: to pedicure hybrydowy! Sprawdza się zarówno latem, kiedy chętnie odkrywamy stopy, ale warto nosić go również podczas chłodniejszych dni, kiedy zakładamy rajstopy bez palców do odkrytych butów. Kilka miesięcy temu zainwestowałam w zestaw do hybrydowego pedicure, który zawierał wszystkie niezbędne do wykonanie tego zabiegu elementy. Była tam mała lampka LED (tzw. mostek), waciki bezpyłowe, patyczki do odsuwania skórek, baza, hybrydowe lakiery do paznokci w kilku kolorach, top, a także olejek do skórek. W zestawie były również płyny, które są niezbędne do wykonania i zdjęcia pedicure hybrydowego: cleaner oraz aceton. Przetestowałam cały zestaw już kilka razy, więc dziś mogę powiedzieć Wam, jak zrobić paznokcie hybrydowe (także na stopach) krok po kroku.
Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Zacznij od przygotowania płytki
Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z hybrydowymi lakierami do paznokci, warto kupić piankowe separatory, które wkłada się między palce u stóp – ułatwiają one pracę i minimalizują ryzyko ubrudzenia lakierem skóry wokół paznokcia. Na początku należy jednak przygotować płytkę paznokcia do pedicure hybrydowego – tak, aby zadziorki czy nierówności paznokcia nie zahaczały o skarpetki czy rajstopy damskie w trakcie chodzenia i żeby pedicure hybrydowy wyglądał estetycznie.
Jak przygotować płytkę paznokcia, by hybrydowe lakiery trzymały się na nich jak najdłużej? Na początek trzeba odsunąć lub wyciąć skórki. Osobiście polecam różne preparaty, które skórki rozpuszczają, więc nie trzeba męczyć się z cążkami czy radełkiem i precyzyjnym wycinaniem skórek. Następnie, kiedy brzegi paznokci są już przygotowane, należy blokiem polerskim zmatowić płytkę paznokcia – to sprawi, że warstwa bazy dokładnie pokryje cały paznokieć. Po zmatowieniu przecieramy płytkę płynem zwanym cleanerem, który odtłuszcza paznokcie i sprawia, że baza trzyma się lepiej. To wszystko – nasze paznokcie są przygotowane na pedicure hybrydowy!
Hybrydowe lakiery do paznokci: nakładanie i wykończenie pedicure
Na odtłuszczone cleanerem paznokcie nakładamy pierwszy preparat, czyli bazę. Robimy to ostrożnie i uważamy, by nie zalać skórek (bardzo pomocne są gąbkowe separatory, o których pisałam wcześniej). Gdy pozalewamy skórki, pedicure hybrydowy nie będzie wyglądał estetycznie, a przede wszystkim – nie będzie się dobrze trzymał. Kiedy już baza jest rozprowadzona, wkładamy stopę pod lampę LED i utwardzamy lakier tak długo, jak nakazuje producent. Ja posiadam lampkę w formie małego mostka, więc hybrydowy pedicure muszę utwardzać „na dwa razy”, bo wszystkie moje palce nie mieszczą się jednocześnie pod lampką. Po prostu stawiam stopę na podłodze i przykładam lampkę do paznokci – raz z jednej, raz z drugiej strony.
Kiedy pierwszy etap naszego hybrydowego pedicure jest skończony, łapiemy za hybrydowe lakiery do paznokci i wybieramy kolor. Jeśli chodzi o pedicure, zawsze wybieram klasyczne kolory – czerń, czerwień lub odcienie nude, ponieważ zmieniam hybrydę na paznokciach u stóp nieco rzadziej, niż u rąk. Wynika to z tego, że po prostu hybrydowy pedicure na stopach trzyma się dłużej. Z warstwami kolorowego lakieru postępujemy podobnie, jak z bazą – po nałożeniu warstwy utwardzamy ją w lampie, nakładamy kolejną i znów utwardzamy. Hybrydowe lakiery do paznokci są bardzo dobrze napigmentowane, więc zazwyczaj dwie warstwy w zupełności wystarczą.
Hybrydowy pedicure jest już prawie skończony – zostało nam jedynie położenie topu, który zabezpieczy paznokcie i je nabłyszczy. Bardzo starannie nakładamy preparat na lakier kolorowy, nie zapominając o wolnym brzegu paznokcia – ten zabieg sprawi, że ani powietrze, ani tłuszcze czy woda nie dostana się pod hybrydę. Następnie utwardzamy top w lampie i… gotowe!
To wszystko! Teraz już wiesz, jak zrobić paznokcie hybrydowe. Lakier wytrzymuje u mnie nawet do czterech tygodni, a zdejmuję go tylko dlatego, że pojawia się już zauważalny odrost. To świetne rozwiązanie, gdy nie lubimy malować paznokci co kilka dni, a często pokazujemy stopy lub same palce, przykładowo w rajstopach bez palców, w butach peep-toe czy na basenie. Pedicure hybrydowy przez cały okres jego noszenia zachowuje również gładką powierzchnię – nie powstają zadziorki, które lubią niszczyć delikatne skarpetki czy rajstopy damskie.
Dajcie znać, czy Wy wykonujecie pedicure hybrydowy – a jeśli tak, to jakie kolory najbardziej lubicie nosić na stopach?
Inne kategorie:
podkolanowki przeciwżylakowe podkolanówki bezuciskowe pasy na uda przeciw otarciom pończochy cieliste z czarną koronką czarne pończochy z koronką zakolanówki dla dziewczynki zakolanówki we wzory rajstopy ażurowe wyszczuplające wzory rajstop legginsy bezszwowe