Zacznij działać! W ramach profilaktyki chorób krążenia warto zmienić tryb życia, stosując zdrową dietę i aktywność fizyczną. W ramach wsparcia możesz stosować także podkolanówki uciskowe, które zapewnią Twoim nogom natychmiastową ulgę. Tłumaczymy, czym jest stopień ucisku wyrażany w mmHg oraz jak dobrać idealne podkolanówki uciskowe dla siebie.
Podkolanówki uciskowe – zastosowanie
Podkolanówki uciskowe to specjalny rodzaj bielizny, którego zadaniem jest zapewnienie nogom kontrolowanego ucisku w specjalnie wyznaczonych strefach. Ich zastosowanie jest powszechne, zarówno w celach medycznych, jak i profilaktycznych.
Warto zaznaczyć, że mimo swojego przeznaczenia, podkolanówki uciskowe mogą być także stylowe – nikt nie musi wiedzieć, że masz na sobie bieliznę funkcyjną! Sprawdź, jakie korzyści uciskowe podkolanówki mogą przynieść Twoim nogom.
Wskazania do stosowania podkolanówek uciskowych
Podkolanówki uciskowe są szczególnie polecane w przypadku:
- Problemów z krążeniem krwi w nogach.
- Skłonności do opuchlizny, uczucia ciężkości czy bólu nóg,
- Osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej lub stojącej,
- Uczucia zmęczenia nóg,
- Pierwszych objawów żylaków.
Noszenie podkolanówek uciskowych sprawia, że krew w kończynach dolnych krąży szybciej i sprawniej, a mięśnie są odpowiednio odżywiane i dotleniane. Ucisk powoduje także usprawnione odprowadzanie limfy, ułatwia usuwanie zastojów i obrzęków.
Nie tylko osoby z kłopotami z krążeniem mogą nosić podkolanówki uciskowe. Możesz sięgnąć po nie nawet jeśli nie odczuwasz podobnych problemów! Wówczas podkolanówki świetnie uzupełnią niejedną stylizację, a jednocześnie zadziałają profilaktycznie.
Stopnie ucisku w podkolanówkach – czemu służą?
Stopnie ucisku (kompresji) w podkolanówkach określają siłę, jaki wywierają na nogi. Różne stopnie ucisku mają rozmaite zastosowania i wpływają na efektywność terapeutyczną podkolanówek uciskowych. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie kłopoty z krążeniem, wybór odpowiedniego stopnia ucisku zależeć powinien od Twojego stanu zdrowia i zaleceń lekarza.
Jakie są stopnie ucisku w podkolanówkach?
Podkolanówki uciskowe są dostępne w różnych stopniach ucisku, które są określane w mmHg (milimetrach słupa rtęci). Najczęściej spotykane w przemyśle pończoszanym stopnie ucisku to:
- 13-17 mmHg lub 15-20 mmHg – stosowane w profilaktyce i w przypadku łagodnych dolegliwości.
- 20-30 mmHg i 30-40 mmHg są zalecane w przypadku bardziej zaawansowanych problemów z krążeniem. Stosowanie podkolanówek o takiej sile ucisku warto skonsultować lekarzem.
Jak nosić podkolanówki uciskowe?
Aby osiągnąć optymalne efekty terapeutyczne, ważne jest prawidłowe noszenie podkolanówek uciskowych.
- Upewnij się, że wybrałaś podkolanówki w odpowiednim rozmiarze. Materiał powinien dobrze przylegać do Twoich nóg, nie powodując dyskomfortu.
- Podkolanówki uciskowe powinny być zakładane rano, jeszcze przed wstawaniem z łóżka, gdy nogi są najbardziej wypoczęte i mniej opuchnięte.
- Pamiętaj, aby równomiernie rozłożyć materiał na nodze, unikając zagnieceń. Zwróć uwagę także na odpowiednie ułożenie szwów.
Większość osób efekty noszenia podkolanówek uciskowych zauważa już po pierwszym zastosowaniu! Możesz spodziewać się uczucia lekkości nóg, zmniejszenia obrzęku oraz bólu. Regularne stosowanie uciskających podkolanówek widocznie poprawi stan Twoich nóg i pomoże Ci w pozbyciu się przykrych dolegliwości.
Gdzie kupić podkolanówki uciskowe?
Jeśli szukasz podkolanówek uciskowych, które przyniosą oczekiwane efekty, zachęcamy do wypróbowania naszego modelu o działaniu przeciwżylakowym. Optymalny stopień kompresji 13-16 mmHg sprawdzi się w przypadku większości osób, gwarantując szybkie uczucie ulgi. Nasze podkolanówki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – cielistej i czarnej, które pozwolą Ci bez problemu dopasować je do wielu stylizacji.