Jak dobrać rajstopy na żylaki?

 Jak dobrać rajstopy na żylaki?

Rajstopy na żylaki to bardzo innowacyjny produkt, który ma wszechstronne zastosowanie.

Rajstopy na żylaki to bardzo innowacyjny produkt, który ma wszechstronne zastosowanie. Oczywiście ich celem jest zapobieganie żylakom, ale nie tylko. Z ich pomocą możesz wymodelować sylwetkę, poprawić krążenie krwi, odciążyć nogi i zminimalizować ryzyko zmęczenia. Jak dobrać rajstopy na żylaki? Przy wyborze tego typu rajstop warto dokładnie sprawdzić wszystkie wymiary i poszczególne cechy. Jakie?

Jak dobrać rajstopy na żylaki?

Istnieje kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie rajstopy przeciwżylakowe. Chodzi przede wszystkim o stopień ucisku, wymiary i wszystkie funkcje.

Rajstopy na żylaki są szczególnie polecane osobom, które mają pierwsze oznaki żylaków lub powstały u nich już drobne żylaki, ale również zmagają się z niewydolnością żylną, czy nawet przeszły operację. Jest to produkt medyczny, który przechodzi odpowiednie testy, aby być dopuszczonym do produkcji. Zapobiega obrzękom, poprawia krążenie krwi, redukuje zmęczenie nóg, a na dodatek modeluje nogi i wyszczupla sylwetkę. Jak widać, takie rajstopy mają wszechstronne działanie na wielu polach.

Stopnie ucisku

Rajstopy przeciwżylakowe warto wybrać według stopnia ucisku. Musi być on dostosowany do konkretnego schorzenia:

  • I stopień – 13-17 mmHg – idealny dla profilaktyki żylaków i dla osób, które mają pierwsze niewielkie objawy zmian żylnych.
  • II stopień – 18-21 mmHg – jest to stopień dający delikatny ucisk, polecany w przypadku drobnych żylaków. Takie rajstopy będą też dobre w profilaktyce niewydolności żylnej.
  • III stopień – 23-32 mmHg – umiarkowany ucisk dla osób, które posiadają już duże żylaki. Rajstopy przeciwżylakowe o takim stopniu ucisku są rekomendowane również po operacjach.
  • IV stopień – 34-46 mmHg – rajstopy z takim stopniem ucisku dają już mocniejszy efekt. Są najczęściej stosowane przez osoby ze znacznym stopniem niewydolności żylnej czy w przypadku obrzęków limfatycznych.
  • V stopień – od 49 mmHg wzwyż – jest to bardzo silny stopień ucisku, który jest przydatny przy przewlekłej niewydolności żylnej. Bardzo często takie rajstopy poleca się też osobom, które mają ciężki zespół pozakrzepowy.

Oprócz dobrania odpowiednich rajstop przeciwżylakowych pod względem stopnia ucisku, sprawdź ich dodatkowe funkcje i wymiary.

Jak dobrać rozmiar rajstop na żylaki?

Rajstopy przeciwżylakowe, tak jak każdy inny rodzaj rajstop, należy dobierać pod względem wymiarów.

W Lores dostępne są rajstopy na żylaki w rozmiarach 2-S, 3-M, 4-L, 5-Xl oraz 5-XXL. Przy każdym produkcie znajdziesz też tabelę rozmiarów, w której umieściliśmy wymiary do porównania.

Jak zmierzyć swoje wymiary przy wyborze rajstop na żylaki?

  1. Rajstopy przeciwżylakowe są elastyczne i dopasowują się do nogi.
  2. Aby dobrać odpowiednie, musisz zmierzyć obwód bioder w najszerszej części.
  3. Sprawdź też swój wzrost.
  4. Według powyższych elementów dobierz rozmiar rajstop według wymiarów w tabeli.

Kto powinien nosić rajstopy przeciw żylakom?

Rajstopy przeciwżylakowe czy uciskowe to produkty rekomendowane dla osób, które chcą zapobiec żylakom ze względu na predyspozycje i okoliczności. Jeśli np. pracujesz przez wiele godzin w pozycji stojącej lub wykonujesz pracę obciążającą nogi, z pewnością takie rajstopy będą przydatne.

Rajstopy na żylaki z odpowiednio dobranym stopniem ucisku to idealny wybór dla osób, które już zmagają się z żylakami, niewydolnością żylną, czy nawet przeszły operację.

Postaw na nie również wtedy, kiedy często nosisz buty na obcasie, które obciążają nogi. Rajstopy uciskowe odciążą nogi, zredukują ich zmęczenie i poprawią krążenie krwi.

Co ważne, rajstopy przyczeciwżalkowe to również doskonały sposób na wysmuklenie nóg.

Bądź z nami na bieżąco:

W czym możemy Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas. Telefony czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Sklep internetowy
+48 606 716 488

{{notification.content}}