🖤🛒Black Week - z kodem black20 wszystko tańsze o 20%

SPA dla stóp – jak zrobić je w domu? Część II

SPA dla stóp – jak zrobić je w domu? Część II

W poprzednim poście z serii SPA dla stóp opowiadałam Wam, jak efektywnie złuszczać stopy różnymi metodami. Dziś natomiast chcę pokazać Wam, jak w łatwy sposób zająć się pielęgnacją stóp, które uprzednio zostały pozbawione martwego naskórka.

Pielęgnacja stóp po złuszczaniu naskórka – jak się do tego zabrać?

W poprzednim poście z serii SPA dla stóp opowiadałam Wam, jak efektywnie złuszczać stopy różnymi metodami. Mam nadzieję, ze znalazłyście wśród nich sposób, który działa u Was najbardziej efektywnie. Dziś natomiast chcę pokazać Wam, jak w łatwy sposób zająć się pielęgnacją stóp, które uprzednio zostały pozbawione martwego naskórka.

Bardzo często nasza pielęgnacja stóp (zwłaszcza zimą) ogranicza się jedynie do złuszczania – czasem zrobimy peeling, czasem użyjemy pumeksu, a później zapominamy o stopach na kilka tygodni – to duży błąd! Skórę stóp należy regularnie nawilżać, ponieważ pod wpływem nacisku bardzo szybko rogowacieje – a to może prowadzić do powstawania różnego rodzaju zmian (odcisków czy modzeli). Cotygodniowe SPA dla stóp i ich regularna pielęgnacja powinna wejść nam w nawyk – zwłaszcza zimą, kiedy stopy są narażone na długie uciskanie w butach i grubych skarpetach. Jeśli czytałyście już mój poprzedni artykuł o złuszczaniu stóp, to poznałyście już pierwszy krok do pięknej skóry. Dziś chce pokazać Wam, jak szybko i tanio poprawić wygląd stóp – nie tylko używając pumeksu lub skarpetek złuszczających. Zapraszam do lektury!

Kąpiel stóp – aby krem mógł wchłonąć się szybciej

Pierwszą czynnością, którą wykonuję zaraz po złuszczaniu, jest kąpiel stóp. Dlaczego? Przede wszystkim taki zabieg otwiera pory skóry (co wcale nie jest takie łatwe w przypadku skóry na stopach) i umożliwia składnikom kąpieli oraz kremu (który nakładamy później) lepsze wchłanianie w głębsze warstwy skóry, a tym samym – lepsze działanie i nawilżanie. Ponadto ciepła kąpiel stóp z dodatkiem olejków eterycznych łagodzi napięcie stóp, pozwala im odpocząć i rozluźnić się, co po całym dniu na nogach ma niebagatelne znaczenie. Dzięki regularnym kąpielom stóp (i dzięki ich rozluźnianiu) zapobiegamy bolesnym skurczom mięśni w tym obrębie naszego ciała.

Jak dbać o stopy i jak wykonywać taką kąpiel? To naprawdę bardzo proste! Wystarczy, że do plastikowej miski wlejesz ciepłą (nigdy gorącą!) wodę i uzupełnisz ją o sól do stóp zakupioną w drogerii lub sól himalajską. Dodatkowo możesz dodać do wody kilka kropel oliwki dla dzieci, olejku eterycznego, a także innych półproduktów, dzięki którym kąpiel dla stóp przyniesie Ci jeszcze więcej korzyści (przykładowo może to być odświeżający olejek miętowy lub nawilżająca gliceryna).

Taką kąpiel stóp wykonuję zawsze po ich złuszczeniu. Dlaczego? Po zabiegu, który ma na celu usunięcie martwego naskórka, na stopach pozostają jego resztki. Mimo, że ich nie widzimy, to one naprawdę tam są! Kąpiel ma więc na celu nie tylko zmiękczenie skóry oraz otwarcie porów, ale również… dogłębne oczyszczenie, w wyniku którego możemy mieć pewność, że cały martwy naskórek z pewnością zostanie usunięty i nie będzie stanowił przeszkody dla wchłaniającego się kremu. Co dalej?

zioła do kąpieli

Do kąpieli do stóp, oprócz soli, możesz również użyć świeżych i suszonych ziół!

Maska do stóp na noc – to łatwiejsze, niż myślisz!

Ostatni krok, który wykonuję w ramach SPA dla stóp to nałożenie „maski”. Jak wygląda to u mnie?  Bardzo prosto – nakładam na stopy bardzo grubą warstwę kremu, który aktualnie używam (polecam kupować te, które w składzie mają silnie nawilżający mocznik lub łagodzący sok z aloesu). Porcja kremu jest tak duża, że widać ją gołym okiem – właśnie dlatego mówię o tym zabiegu „maska do stóp”. Następnie, na tak przygotowane stopy, zakładam bawełniane skarpetki i kładę się spać. Dzięki takiemu działaniu już od rana mogę podziwiać moją wygładzoną, ukojoną i nawilżoną skórę na stopach. Oczywiście, możecie kupić w sklepach i drogeriach maski do stóp na noc wykonane podobnie, jak skarpetki złuszczające, jednak uważam, że nie ma sensu tracić na nie pieniędzy. O wiele tańszym rozwiązaniem jest maska do stóp stworzona z aktualnie używanego, ulubionego kremu – działa tak samo, jak ta drogeryjna, a jest znaczenie łatwiejsza do przygotowania i użycia.

To już wszystkie triki, które stosuję, aby moja pielęgnacja stóp przynosiła jak najlepsze efekty. A jak jest u Was? Czy odpuszczacie SPA dla stóp podczas zimowych miesięcy? A może pielęgnujecie je wtedy ze zdwojoną siłą? Dajcie znać w komentarzach!

Inne kategorie:

pończochy damskie samonośne skarpetki cieliste do tańca rajstopy błyszczące długie skarpetki we wzorki skarpetki damskie we wzorki zakolanówki czarne z paskami pończochy samonośne podkolanówki przeciwżylakowe cieliste rajstopy rajstopy dziewczęce 98

Bądź z nami na bieżąco:

W czym możemy Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas. Telefony czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Sklep internetowy
+48 606 716 488

{{notification.content}}